Kontakt

 

KTF Organisation AB

Besöksadress: Storgatan 19, Näringslivets hus, Stockholm

Godsadress: Skeppargatan 37, 114 52 Stockholm

Postadress: Box 5501, 114 85 Stockholm

Växelnummer 08 - 783 82 40

Epost: info@ktf.se

 

 

KTF:s personal

Här kan du se vem som gör vad på KTF. Kontakta oss enligt nedan. E-post: fornamn.efternamn@ktf.se

Klicka på resp foto/bild för att ladda ner den högupplöslig.

Olof Holmer

VD KTF
Övergripande ansvar för hela verksamheten. Arbetar även operationellt med olika projekt.

Tel: 070-950 70 19

Epost: olof.holmer@ktf.se

Lorena Costa

Assistent KTF
Administration, ekonomi, fakturor, beställningar, intyg/körkortsfrågor för fogfritt golv och våtrumsutbildning, SVEFFs vår och höst konferenser.

Tel: 070-972 81 96

Epost: lorena.costa@ktf.se

Anna Melvås

Lagstiftning och vissa tekniska frågor för tvätt- & rengöringsprodukter, biocidprodukter, färger och lacker.

Tel: 070-894 29 46

Epost: anna.melvas@ktf.se


Madelaine Nordstrand

Look Good … Feel Better.
Swedish Beauty Awards.
KoHFs Kosmetik- och Frisörsektion.

Tel: 070-866 46 56

Epost: madelaine.nordstrand@ktf.se

Profilbild.jpg

Anneli Håkansson

Look Good … Feel Better

Tel: 070-854 18 15

Epost:  anneli.hakansson@ktf.se

 

Peter Jansson

Kosmetik och hygienprodukter: tekniska och regulatoriska frågor.

Tel: 070-825 08 48

Epost: peter.jansson@ktf.se


Emma Jansson

REACH och CLP. Tekniska frågor för färg. Fogfria golv.

Tel: 070-480 52 58

Epost: emma.jansson@ktf.se


Pär Svahnberg

Inhyrd konsult. Säkerhetsrådgivare inom Farligt Gods och ansvarig för Farligt Gods-frågor för branschföreningarna inom KTF.

Tel: 073-062 69 62

Epost: par.svahnberg@toxintelligence.se

Ulrika Flodberg

Ansvarig för BPHR och BFS.

Tel: 070-898 81 81

Epost: ulrika.flodberg@ktf.se


Henrik Jansson

Byggindustrifrågor och lim inom SVEFF samt även projektledare inom BFS.

Tel: 070-932 12 96

Epost: henrik.jansson@ktf.se


Anders Normann

Svenskt Växtskydd

Tel: 070-591 81 62

Epost: anders.normann@svensktvaxtskydd.se