Kontakt

 

KTF Organisation AB

Besöksadress: Storgatan 19, Näringslivets hus, Stockholm

Godsadress: Skeppargatan 37, 114 52 Stockholm

Postadress: Box 5501, 114 85 Stockholm

Växelnummer 08 - 783 82 40

e-post till kansliet: info@ktf.se

e-post till ekonomiavdelningen: ekonomi@ktf.se

 

 

KTFs personal

Här kan du se vem som gör vad på KTF. Kontakta oss enligt nedan.

Olof Holmer

VD KTF
Övergripande ansvar för hela verksamheten. Arbetar även operationellt med olika projekt.

Tel: 070-950 70 19

e-post: olof.holmer@ktf.se

Lorena_small.jpg

Lorena Costa

Assistent KTF och samtliga branschföreningar och stiftelser
Administration, beställningar, intyg/körkortsfrågor för fogfritt golv och våtrumsutbildning, SVEFFs vår och höst konferenser.

Tel: 070-972 81 96

e-post: lorena.costa@ktf.se

Josefine_small.jpg

Josefine Nord

Ekonomiansvarig KTF och samtliga branschföreningar och stiftelser

Tel: 070-494 8506
e-post: josefine.nord@ktf.se

Anna Melvås

KoHF och SVEFF
Lagstiftning och vissa tekniska frågor för tvätt- & rengöringsprodukter, biocidprodukter, färger och lacker.

Tel: 070-894 29 46

e-post: anna.melvas@ktf.se

Madelaine Nordstrand (Föräldraledig t.o.m. 2020-06-30)

KoHF
Look Good … Feel Better, Swedish Beauty Awards.
KoHFs Kosmetik- och Frisörsektion.

Tel: 070-866 46 56

e-post: madelaine.nordstrand@ktf.se

Annelie (1).jpg

Anneli Håkansson

KoHF
Look Good … Feel Better, Swedish Beauty Awards

Tel: 070-854 18 15

e-post:  anneli.hakansson@ktf.se

Peter Jansson

KoHF
Kosmetik och hygienprodukter: tekniska och regulatoriska frågor.

Tel: 070-825 08 48

e-post: peter.jansson@ktf.se

Emma Jansson

KoHF, SVEFF, BPHR
REACH och CLP. Tekniska frågor för färg. Fogfria golv.

Tel: 070-480 52 58

e-post: emma.jansson@ktf.se

Ulrika Flodberg

BPHR och BFS.
Ansvarig för BPHR och BFS

Tel: 070-898 81 81

e-post: ulrika.flodberg@ktf.se

Henrik Jansson

SVEFF och BFS
Byggindustrifrågor och lim inom SVEFF samt även projektledare inom BFS.

Tel: 070-932 12 96

e-post: henrik.jansson@ktf.se

Anders Normann

Svenskt Växtskydd

Tel: 070-591 81 62

e-post: anders.normann@svensktvaxtskydd.se

Milena.jpg


Milena Vrhovac Jasarevic

Svenskt Växtskydd

Tel: 076 - 029 23 09

e-post: milena.jasarevic@svensktvaxtskydd.se

Pär.jpeg

Pär Svahnberg

Samtliga branschföreningar inom KTF

Inhyrd konsult. Säkerhetsrådgivare inom Farligt Gods och ansvarig för Farligt Gods-frågor

Tel: 073-062 69 62

e-post: par.svahnberg@toxintelligence.se